Bizdevarız derneği
Yayınlar

Bizi Yayınlarımızla Takıp edebilirsiniz.

KONU DEVAMI
Fotoğraflar

Bizi Fotoğraflarımızla Takıp edebilirsiniz.

KONU DEVAMI
Videolar

Bizi Videolarımızla Takıp edebilirsiniz.

KONU DEVAMI
E-Platform

Sivil Toplum Diyalogu Projesi Dil Seçimi

English Turkey

YARDIM MASASI

BİZ DE VARIZ Derneği STÖ Yardım Masası aşağıda yazılan konu başlıklarından Size Destek Verebilir:

• AB ile ilgili merak ettikleriniz

• Ortaklık kurma (bölgesel düzeyde)

• Hukuki sorular ve idari düzenlemeler

• Dernek ve vakıf mevzuatı

• Görünürlük ve iletişim

Nasıl başvurulur?

Destek almak ve Yardım Masasına soru sormak için.info@bizdevarizdernegi.orgAdresinden bize e-posta gönderebilirsiniz.

Nasıl Başvurulur?Yardım Masası'ndan destek almak, sorularınızı iletmek amacıyla bize info@bizdevarizdernegi.org e-mail hesabından ulaşabilirsiniz.

Yardım Masası Çalışma İlkeleri:Yardım Masası'ndan destek almak, sorularınızı iletmek amacıyla bize info@bizdevarizdernegi.org e-mail hesabından ulaşabilirsiniz.

Yardım Masası Karadeniz Bölgesi’nde her alanda çalışan STÖ ve sivil girişimlere hizmet vermeyi hedefler. Yardım masası tüm sivil toplum örgütlerine eşit mesafe ilkesiyle çalışır, sadece aciliyetin söz konusu olduğu durumlarda sorular arasında önceliklendirme yapılabilir.

Başvuran, sorusu yardım masasına ulaştığında, sorunun ulaştığına dair 2 iş günü içinde bilgilendirilir. Başvuru sahiplerine geri dönüş süresi prensip olarak 3 iş günüdür. Farklı uzmanlık gereken sorularda yanıtlar için geri dönüş süresi en çok 10 iş günüdür.

Yardım masası gizlilik ilkesiyle çalışır; yardım masasına ilettiğiniz sorular başka kurum ve kişilerle paylaşılmaz. Gerekli durumlarda sıkça sorulan sorular kapsamında anonim olarak kullanılır.

HABER ZAMANI

Bizde variz Derneği
30 Haziran 2022
GÜÇLÜ KADINLAR İÇİN SİVİL TOPLUM DİYALOĞU PROJESİ KONFERANS ORGANİZASYONLARI TAMAMLANMIŞTIR

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi Konferans organizasyonları büyün bir yoğunlukla Rize ve Ordu ilinde gerçekleşti ve 30 Haziran 2022 tarihinde tamamlanmıştır. Konferanslara toplam 108 kadın faydalanıcı katılmıştır.

Bizde variz Derneği
27 Haziran 2022
GÜÇLÜ KADINLAR İÇİN SİVİL TOPLUM DİYALOĞU PROJESİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi Eğitim organizasyonları büyün bir yoğunlukla Rize ve Ordu ilinde gerçekleşti ve 27 Haziran 2022 tarihinde tamamlanmıştır.Eğitim çalışmalarına toplam 384 kadın faydalanıcı katılmıştır.

Bizde variz Derneği
23 Haziran 2022
KADIN DOSTU KENT UYGULAMALARI EĞİTİMLERİ TAMAMLANMIŞTIR

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi kapsamında Ordu ve Rize’de 40 belediye çalışanına, 23 Haziran 2022’de ‘’Kadın Dostu Kent uygulaması’’ konulu iki tam günlük eğitimler verilmiştir.

Bizde variz Derneği
23 Haziran 2022
E-PLATFORM ÜYE TOPLANTISI LİTVANYA’NIN BAŞKENTİ VİLNİUS’TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi üçüncü uluslararası proje faaliyetlerini 20-23 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Bu çalışma Litvanya’nın başkenti Vilnius’da gerçekleştirilmiştir. Çalışma 5 Eston, 5 Çek, 6 Türk ve 20 Litvan STK temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Bizde variz Derneği
23 Haziran 2022
VİLNİUS’TA (LİTVANYA) TÜRKİYE KONULU KONFERANS VERİLMİŞTİR.

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi kapsamında ‘’AB adayı Türkiye’’ konulu konferanslar verilmiştir. Bu konferansların üçüncü ve sonuncusu 22 Haziran 2022 tarihinde Litvanya’nın başkenti Vilnius’da gerçekleşmiştir. Konferansa kadın konulu 20 Litvan STK temsilcisi katılmıştır.

Bizde variz Derneği
26-29 Mayıs 2022
‘’ACCESSIBLE DIALOG WITH EUROPE FOR WOMEN WITH DISABILITIES’’ BAŞLIKLI ÇALIŞMAYI TALLINN’DE (ESTONYA) GERÇEKLEŞTİRDİK.

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi üçüncü uluslararası proje faaliyetlerini 26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmaya Estonya’nın başkenti Tallinn’de gerçekleştirilmiştir. Çalışma 5 Litvan, 5 Çek ve 6 Türk katılımcı katılmıştır.

Bizde variz Derneği
29 Mayıs 2022
TALLİNN’DE (ESTONYA) TÜRKİYE KONULU KONFERANS VERİLMİŞTİR.

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi kapsamında ‘’AB adayı Türkiye’’ konulu konferanslar verilmiştir. Bu konferansların ikincisi 28 Mayıs 2022 tarihinde Estonya’nın başkenti Tallinn’de gerçekleşmiştir. Konferansa kadın konulu 20 Eston STK temsilcisi katılmıştır.

Bizde variz Derneği
29 Nisan 2022
"THE ROLE OF WOMEN'S CSOS IN WOMEN-FRIENDLY CITIES" BAŞLIKLI ÇALIŞMAYI PRAG’DA (ÇEK CUMHURİYETİ) GERÇEKLEŞTİRDİK.

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi ikinci uluslararası proje faaliyetlerini 26-29 Nisan 2022 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleştirilmiştir. Çalışma 5 Litvan, 7 Türk, 5 Eston ve 20 Çek katılmıştır.

Bizde variz Derneği
29 Nisan 2022
PRAG’DA (ÇEK CUMHURİYETİ) TÜRKİYE KONULU KONFERANS VERİLMİŞTİR.

Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi kapsamında ‘’AB adayı Türkiye’’ konulu konferanslar verilmiştir. Bu konferansların birincisi 28 Nisan 2022 tarihinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleşmiştir. Konferansa kadın konulu 20 Çekyalı STK temsilcisi katılmıştır.

Bizde variz Derneği
14.04.2022
BAŞBAKAN SAYIN BİNALİ YILDIRIM BEYE GÜÇLÜ KADINLAR İÇİN SİVİL TOPLUM DİYALOĞU PROJEMİZ HAKKINDA İSTANBUL’DA BİR BRİFİNG VERDİK…

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Sayın Binali YILDIRIM beye Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projemiz hakkında İstanbul’da bir brifing verdik… Brifingi başkanımız Berrin YEĞEN ve yönetim kurulu sekreterimiz Sn. Ülkü TELATAR KUTANİS tarafından verilmiştir. Toplantıya proje kapsamında Çek Cumhuriyetinde yapılacak uluslararası çalışmaya katılacak olan 5 kadın STK’sı temsilcisi de yer almıştır.

Bizde variz Derneği
02 Mart 2022
ENGELLİ KADINLARIN SİVİL TOPLUMA ENGELSİZ KATILIMI EYLEM PLANI İZLEME BİRİMİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

‘’Engelli Kadınların Sivil Topluma Engelsiz Katılımı’’ çalıştayında ’’Engelli Kadınların Sivil Topluma Engelsiz Katılımı Eylem Planı’’ hazırlanmıştır. Eylem planının etkili ve güçlü bir şekilde uygulanması için 10 kişilik ’’Engelli Kadınların Sivil Topluma Engelsiz Katılımı Eylem Planı İzleme Birimi’’ oluşturulmuştur.

Bizde variz Derneği
29 Ocak 2022
GÜÇLÜ KADINLAR İÇİN SİVİL TOPLUM DİYALOĞU PROJESİ ULUSLARARASI KOORDİNASYON TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

Gender Studies, o.p.s.(Çek Cumhuriyeti), Estonian Disabled Women’s Association (Estonya) ve Lithuanian Women’s Society (Litvanya) ile ortak yürüttüğümüz ve Avrupa Birliği’nin desteklemiş olduğu Güçlü Kadınlar için Sivil Toplum Diyaloğu Projesi’nin Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Litvanya’da yapılacak ortak çalışmalar hakkında Rize’de kapsamlı bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

BİZ DE VARİZ DERNEĞİ

Kırsalda Kadın Hareketi Derneği 2010 yılında kuruldu. Derneğin kısa adı "BİZ DE VARIZ" yani "Biz de buradayız".

BİZ DE VARIZ Derneği'nin amacı, Karadeniz Bölgesi'nin kırsal kesimlerinde yaşayan kadınların insan haklarını gerçekleştirmek, geliştirmek, araştırmak ve değerlendirmek; onları hak ihlallerinden korumak; ihlalleri önlemek;ihlalleri belirlemek;ihlal durumunda veya başka bir şekilde gerekli olduğu durumlarda kadınlara hukuki destek ve yardım sağlamak için tüm eylemlerle kadınların kamu hizmetlerine erişimini iyileştirmek; kadınların sosyal, ekonomik ve politik statüsünü yükseltmek; cinsiyet ayrımcılığı ve ihlallerine karşı farkındalık yaratmak ve kapasite geliştirmek; kadınların ekonomiye katılımını sağlayarak kadın istihdamını teşvik etmek.